Pizza nocą: Gdzie zjeść pizzę o późnej porze w swoim mieście

Pizza nocą: gdzie zjeść pizzę o późnej porze w swoim mieście

Pizza to danie, które uwielbiają wszyscy – niezależnie od wieku czy upodobań kulinarne. Nie ma się co dziwić, że pizza stała się jednym z najczęściej zamawianych dań na wynos czy do dostarczenia pod drzwi. Jednak co zrobić, gdy nasz głód bądź ochota na płaski placek z różnymi dodatkami pojawiają się nocą – w godzinach, kiedy wiele restauracji już zamyka swoje kuchnie?
W poniższym artykule przedstawiamy kilka miejsc, w których możesz skosztować pysznej pizzy o późnej porze w swoim mieście.

  1. Restauracje oferujące pizzę 24/7

Choć wydawać by się mogło, że restauracje serwujące pizzę o każdej porze dnia i nocy to rzadkość, wcale tak nie jest. W niektórych większych miastach znajdziemy lokale, w których nasię kosztować pysznych, gorących placków zarówno w środku dnia, jak i w środku nocy. Warto zwrócić uwagę na sieciowe restauracje, takie jak np. Domino’s Pizza, Pizza Hut czy Papa John’s, które często oferują długie godziny funkcjonowania swoich lokalów.

  1. Food trucki i stoiska gastronomiczne

Jeśli w Twoim mieście działa sporo food trucków i stoisk gastronomicznych, to warto zwrócić uwagę na te, które serwują pizzę. W wielu przypadkach stanowią one ciekawą alternatywę dla standardowych lokali. Zazwyczaj ich oferta jest bardziej zróżnicowana, a sam sposób serwowania pizzy – niebanalny.

  1. Pizzerie z opcją dostarczenia

Jeśli preferujesz bardziej tradycyjne podejście do jedzenia pizzy, czyli konsumowanie jej w komfortowych warunkach w swoim domu czy mieszkaniu, to warto zwrócić uwagę na pizzerie, które oferują dostawę na terenie miasta. W sieci łatwo znajdziemy strony internetowe i telefony do takich restauracji. Wiele z nich posiada w swojej ofercie dostawę do późnych godzin nocnych, więc nie musisz się martwić, że zostaniesz bez pizzy, nawet gdy nagle pojawi się na nią ochota w środku nocy.

  1. Kebabownie i restauracje orientalne

Choć pizza to specjalność włoska, to w wielu kebabowniach i restauracjach orientalnych znajdziemy w menu także takie dania. Warto szukać miejsc, które proponują np. tureckie wersje pizzy (lahmacun) lub arabskiej (manakeesh).

  1. Supermarkety i stacje benzynowe

Jeśli naprawdę nie masz czasu albo ochoty na wychodzenie z domu, a jednocześnie masz ochotę na kawałek pizzy o późnej nocy, to warto zerknąć na półki sklepów i stacji benzynowych. W wielu z nich znajdziemy pizze mrożone lub gotowe do upieczenia w piekarniku. Oczywiście, to nie będzie to samo co pieczona na miejscu pizza, ale zawsze to lepsze rozwiązanie niż nic.

Podsumowując, na pizzę o późnej porze można się natknąć w różnych miejscach. Warto zwrócić uwagę na lokale, które serwują hot placki przez całą dobę, ale także na food trucki i dostawców, pizzerie z opcją dowozu czy niektóre kebabownie i restauracje orientalne. W końcu, w skrajnym przypadku, zawsze można wyjść do najbliższego sklepu czy stacji benzynowej i kupić pizzę na wynos bądź mrożonkę. Smacznego!