Jojo – jak ze spokojem schudnąć?

Kiedy ludzie się odchudzają, bardzo często robią to nieprawidłowo, co może skutkować efektem jojo, którego nikt z nas nie chce, więc jak schudnąć bez jojo?
Powinniśmy zacząć od ustalenia kilku rzeczy, po pierwsze – czym jest jojo? Co robić aby jojo nie wracało? A także omówić dietę i treningi, a więc zacznijmy od omówienia

Czym jest jojo?

Efekt jojo to “przypadłość” kiedy jesteśmy na redukcji i kiedy schudniemy dla przykładu 10 kg, jednak po pewnym czasie te 10kg do nas wróci, lub nawet więcej, dlatego ważne jest, aby prawidłowo się odchudzać by jojo nie wracało, ponieważ negatywnie to działa na nasz stan zdrowia.

Jednak jak schudnąć bez jojo

Zacznijmy od diety, ponieważ jest to rzecz kluczowa, a więc jaką dietę wybrać?
Nasza dieta powinna być NORMALNA, co kryje się pod tym słowem? Wiele osób wybiera jakieś dziwne, często nie jadalne diety, na przykład dietę tylko z owocami, lub w ogóle bez cukru, a to jest ogromny błąd, dlaczego?
Cukier jest jednym z ważnych wartości odżywczych, tak samo ważnym jak tłuszcze, białko czy węglowodany.
Powinniśmy do naszej diety dodać chociaż raz dziennie małego batona, aby podnieść cukier w naszym organizmie.

Kiedy już tworzymy dietę dla siebie, bądź ktoś nam tworzy nie zapominajmy o tym aby obliczyć nasze zapotrzebowanie kaloryczne, jest to bardzo ważne ponieważ bez tego nie będziemy wiedzieć ile tak właściwie możemy zjeść.
I wyprowadzając wielu ludzi z błędu – słodki napój czy też małe zamówienie z McDonald’s raz na jakiś czas nie jest zabronione, a nawet wskazane kiedy jesteśmy na diecie, jednak pamiętajmy, by nie przekraczać dziennej dawki kalorycznej..

Treningi

Kiedy nie chcemy efektu jojo stały kontakt z siłownią jest wskazany.
Stałe treningi to klucz kiedy nie chcemy jojo, warto dzień przed treningiem przygotować sobie plan treningowy na dany dzień/trening – wtedy wszystko będzie jasne i będziemy wiedzieli co konkretnie musimy robić.
Treningi brzucha czy też klatki piersiowej to doby pomysł i tak połączeniem (trening + dieta) możemy być pewni, że efekt jojo nie zawita do nas więcej.

Treningi optymalnie jest robić trzy razy w tygodniu, pamiętajmy o regeneracji organizmu, nasz organizm musi też odpocząć, dlatego warto mieć to na uwadze.
Oraz czasem warto sobie zrobić przerwę, na przykład tydzień relaksu, za to, że tak ściśle się trzymamy naszej diety oraz treningów.