W jakich miejscach zaopatrywać się w posiłki dla malucha?

Odżywianie młodego człowieka powinno być odpowiednio zbilansowane i przede wszystkim zdrowe. Jeśli rozwijającemu się ciału nie dostarczymy prawidłowej ilości makro i mikroelementów to pojawią się ich niedobory, a co za tym idzie choroby na przykład krzywica. Dlatego warto zwrócić uwagę na to co je Twoje dziecko.

Warzywa warzywom nie równe.

Oznacza to tyle, że nie wszystko co na pierwszy rzut oka wydaje się być zdrowe i pożywne w rzeczywistości też takie jest. Otóż wiele roślin zanim trafi do sklepów jest nawożona sztucznymi substancjami chemicznymi, aby rosły szybciej i były większe, ponieważ właśnie takie warzywa i owoce konsumenci wolą kupować. Jednak nawożenie nie pozostaje obojętne dla zdrowia organizmu szczególnie małych dzieci. Tak więc gdzie kupować jedzenie dla dziecka? Zamiast nabywać jarzyny nieznanego pochodzenia w markecie lepiej znaleźć ogłoszenia od lokalnych rolników ekologicznych. Większość z nich daje możliwość odbioru warzyw i owoców prosto ze swojego gospodarstwa, więc przy okazji można zobaczyć w jakich warunkach rośliny rosną. Z takich naturalnych darów ziemi najlepiej zrobić soki i przeciery, które są idealnym pomysłem na posiłki dla maluszków.

Starszym dzieciom można zacząć wprowadzać bardziej urozmaicone dania.

Na przykład gotowe obiadki w słoiczkach. Są one do nabycia w niemal każdym markecie spożywczym. Jednak i w tym przypadku warto uważać, ponieważ nie wszystkie są dobrej jakości. Najpierw trzeba dokładnie sprawdzić skład czy taka potrawa nie zawiera cukru, konserwantów i wzmacniaczy smaku. Obiadek powinien składać się wyłącznie z naturalnych składników między innymi warzyw i mięsa, niekiedy z dodatkiem ryżu lub kaszy. Gotowe dania dla maluchów są bardzo dużym ułatwieniem dla zabieganych rodziców, ale powinno się je traktować jako ratunek w wyjątkowych sytuacjach, kiedy nie mamy czasu zrobić normalnego obiadu, ponieważ nic nie zastąpi pełnowartościowego posiłku przygotowanego przez mamę w domu. Samodzielnie stworzony posiłek zawiera tylko to co najlepsze dla maluszka i jest zrobiony z sercem specjalnie dla niego.