Śniadanie – mleko na różne sposoby

Poranki bywają ciężkie, zwłaszcza jeżeli trzeba wstać bardzo wcześnie. Budzik przesuwany systematycznie na drzemki co dziesięć minut – taki scenariusz początku dnia zna niemal każdy. Wiele osób zadaje sobie w takiej sytuacji pytanie o to, co zrobić, by poranek nabrał przyjaźniejszego oblicza? Okazuje się, iż zadanie to jest prostsze, niż może się wydawać! Wystarczy pomyśleć o zdrowym, pysznym i przede wszystkim pożywnym śniadaniu, które pozwoli z uśmiechem i energią wkroczyć w dzień pełen wyzwań.

Pożywne śniadanie – dlaczego warto o nim pomyśleć?

W natłoku codziennych spraw i obowiązków, gdy dosłownie na wszystko brakuje czasu, wiele osób zapomina o śniadaniu. Dla nich najważniejsza rano jest kawa. Poranny zastrzyk adrenaliny wywołany stresem, czy uda się do pracy zdążyć na czas mimo korków na mieście i konieczności odstawienia dziecka do przedszkola, mija bardzo szybko i wówczas, zanim jeszcze wskazówka zegara dojdzie do południa, organizm człowieka całkowicie opada z sił. A wystarczy wygospodarować kwadrans na to, aby przyrządzić pyszne śniadanie, które dzięki wartościowym składnikom ma szansę stać się prawdziwą bombą energetyczną.

Śniadanie na mleku w różnych wydaniach

Lubisz mleko? Nie możesz się bez niego obejść? To świetnie! Posiłki przygotowywane na mleku są świetnym pomysłem na pożywne śniadanie. Możliwości jest bardzo dużo – sam zobacz, jak bardzo można urozmaicić mleczne śniadanie. Przez kilka tygodni nie będzie czasu na nudę w kuchni! Co można przygotować na bazie mleka?

Płatki ryżowe na mleku

Ciekawym, szybkim, a przede wszystkim niezwykle smacznym pomysłem na codzienne śniadanie są płatki ryżowe na mleku. To jakże proste w przygotowaniu danie jest bogatym źródłem substancji odżywczych dla ludzkiego organizmu. Wystarczy zaledwie kilka minut, by w miseczce pojawił się smakowity posiłek. Wystarczy mleko (można użyć zarówno krowiego, jak i roślinnego), garść płatków ryżowych, i odrobina miodu do smaku. Jeżeli ktoś jest uczulony na miód, to równie dobrze do przygotowywanych płatków może dodać cukier.

Powyższy przepis, to pomysł na płatki ryżowe na mleku w wersji podstawowej. Aby danie się nie znudziło, można każdego dnia je nieco modyfikować, dodając do niego różnorodne smakołyki. Mogą to być na przykład nasiona chia, orzechy, maliny, truskawki, jagody czy inne świeże owoce, na które w danym okresie jest sezon. Jeżeli szukasz pomysłu na to, jak pysznie rozpocząć dzień, to przepis w którym główną rolę odgrywają płatki ryżowe i mleko z pewnością przypadnie Ci do gustu.