Masa do tortu bezowego: Przepis na delikatną i puszystą masę do tortu

Artykuł:

Często zdarza się, że nasz bezowy tort jest niedoskonały i nie wygląda tak pięknie jak na zdjęciach. Wielu z nas zastanawia się jaka jest idealna masa do tortu bezowego, która sprawi, że nasz tort będzie wyjątkowo delikatny i puszysty. W tym artykule przedstawiamy sprawdzony i prosty przepis na masę do tortu bezowego, który pozwoli na przygotowanie pysznego i idealnego tortu.

 1. Podstawowe składniki masy do tortu bezowego

Masę do tortu bezowego wykonuje się zaledwie z kilku składników, które każdy z nas ma w swojej kuchni. Wymagane składniki to:

 • białka jaj (najlepiej w temperaturze pokojowej)
 • cukier pudru
 • krem tartarowy
 • esencja waniliowa
 • szczypta soli
 1. Sposób przygotowania masy do tortu bezowego

Aby przygotować idealną masę do tortu bezowego należy pamiętać o kilku ważnych krokach. Przede wszystkim białka jaj powinny być w temperaturze pokojowej, gdyż wtedy lepiej się ubijają. Następnie należy dodać szczyptę soli i krem tartarowy, który umożliwi na uzyskanie stabilnej masy. W trakcie ubijania białek, stopniowo dodawaj cukier puder aż do momentu, gdy masa zrobi się błyszcząca i sztywna. Na końcu dodaj esencję waniliową i krótko wymieszaj.

 1. Cenne wskazówki dotyczące masy do tortu bezowego
 • Przed ubijaniem białek, upewnij się, że cały sprzęt (miski, trzepaczki) są dokładnie odtłuszczone, tak aby nie powstały w masie niepożądane bąble powietrza.
 • Krem tartarowy można zastąpić sokiem z cytryny lub octem balsamicznym.
 • Aby masa była bardziej stabilna, można dodać do niej mąkę ziemniaczaną lub skrobię kukurydzianą.
 1. Jak przechowywać masę do tortu bezowego

Po ugotowaniu, masa do tortu bezowego powinna być od razu wykorzystana, aby zachować swoją puszystość i lekkość. Jeżeli jednak potrzebujesz ją przechować, możesz umieścić ją w szczelnym pojemniku i schować do lodówki. Należy jednak pamiętać, że masa ta nie będzie już taka lekka jak przed chwilą i po kilku godzinach w lodówce zacznie się osadzać.

 1. Podsumowanie

Masa do tortu bezowego może mieć różne warianty, jednakże jeśli chcemy uzyskać idealną konsystencję i pyszny smak, warto przestrzegać podstawowych zasad. Ważne, aby składniki były w temperaturze pokojowej, dodatek kremu tartarowego lub cytryny doda masy stabilności, a dodatek mąki ziemniaczanej lub skrobi kukurydzianej uczyni ją jeszcze bardziej delikatną i puszystą. Zachęcamy do wypróbowania naszego sprawdzonego przepisu i cieszenia się pysznym bezowym tortem!