Jaką szczoteczkę do zębów warto wybrać?

Codzienna higiena jamy ustnej jest podstawą utrzymania zdrowia swoich zębów i dziąseł. Jednak nie bez znaczenia jest to, jakiej pasty i szczoteczki używamy. W sprzedaży dostępne są różne modele, ale warto wiedzieć, jakie szczoteczki można spotkać w hurtowniach stomatologicznych. Być może ta wiedza przyda się, gdy będziemy poszukiwali idealnego sposobu na czyszczenie swoich zębów.

Czy samo mycia wystarczy?

Okazuje się, że większość ludzi myje swoje zęby nieprawidłowo. Robią to zbyt krótko, zbyt intensywnie, naruszając przy tym swoje szkliwo, używając nieodpowiedniej pasty, a w dodatku nie udaje im się dokładnie szorować wszystkich przestrzeni międzyzębowych. Oprócz czyszczenia zębów szczoteczką, warto pomyśleć o tym, by jej włosie było odpowiednio miękkie. Osoby z implantami powinny kupować specjalne szczoteczki do czyszczenia implantów, a osoby o wrażliwym szkliwie czy dziąsłach muszą używać włosia bardzo miękkiego, przystosowanego do wrażliwej jamy ustnej. Oprócz szorowania zębów przez 3 minuty po każdym posiłku, wskazane jest czyszczenie przestrzeni międzyzębowych lub między elementami protez i aparatów specjalnymi cienkimi szczoteczkami.

Jakie szczoteczki kupisz w TerraDent?

TerraDent to profesjonalna hurtownia stomatologiczna, w której można kupić między innymi dobrej jakości szczoteczki do zębów. Są to na przykład modele do zębów i dziąseł o wyjątkowej wrażliwości, szczoteczki cienkie z włosiem w kształcie kopuły do mycia zębów trzonowych u małych dzieci oraz aparatów ortodontycznych, cieniutkie szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych i protez. Dodatkowo można tu znaleźć wielopaki specjalnych szczoteczek jednorazowych z porcją pasty, które mogą posłużyć do lokali gastronomicznych czy hoteli jako gadżet dla gości, a także w gabinetach stomatologicznych jako ratunek dla pacjentów, którym nie udało sie umyć zębów przed wizyta u stomatologa. W swoim domu warto mieć nie tylko odpowiednią szczoteczkę do swojego szkliwa i zmieniać ją jak najczęściej, ale również zadbać o akcesoria do czyszczenia trudniej dostępnych przestrzeni zębowych.