wyszukiwanie zaawansowane
» » Dieta orkiszowa

Dieta orkiszowa

altKomu zależy na zdrowej diecie, powinien zainteresować się orkiszem. To doskonała alternatywa dla zwykłej pszenicy i to nie tylko dla osób, które dla zdrowia chcą wykluczyć gluten ze swojej diety.

Dlaczego właśnie orkisz?

Orkisz to gatunek pszenicy, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Nie tylko zawiera cenne dla zdrowia fitosterole, które obniżają poziom cholesterolu we krwi, ale ma również niższy od standardowej pszenicy indeks glikemiczny. To sprawia, że wzbogacając swój codzienny jadłospis na przykład w chleb orkiszowy, zmniejszamy ryzyko zachorowania na cukrzycę typu drugiego. Ponadto zboże to pochodzi wyłącznie z upraw ekologicznych - źle reaguje na sztuczne nawożenie, co sprawia, że jest idealnym zamiennikiem dla zwykłych zbóż.

Dieta orkiszowa

Mąka orkiszowa, zarówno razowa jak i biała, nadaje się do wypieku domowego chleba. W sprzedaży można spotkać także orkiszowe makarony, kawę a nawet wódkę. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę z tego, że im bardziej przetworzony produkt, tym mniej zawiera zdrowotnych substancji. Najlepiej zdecydować się na chleb wypiekany z całego ziarna lub wzbogacić codzienne menu o orkiszowe otręby, które zawierają dużą ilość fitosteroli. Dieta orkiszowa polecana jest również osobom pragnącym poprawić stan skóry i włosów - orkisz zawiera bowiem duże ilości witamin z grupy B oraz krzem.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl